موضوع نامگذاری سال 1389

نامگذاری هر سال در نوروز از سوی رهبر حكیم انقلاب، راهبرد اصلی آن سال را برای مردم و مسوولین معین و خط مشی و روح كلی حاكم بر فعالیتهای كشور در سال پیش رو را مشخص می سازد.
اما متاسفانه حكمتی كه در این اقدام راهبردی وجود دارد، با تیغ برخورد شعاری مسوولان و رسانه ها ذبح می شود و كمتر به منصه ظهور و بروز می رسد و این حقیقتی است كه بارها با گلایه های عمومی و صد البته خصوصی مقام معظم رهبری از مسوولان امور مواجه شده است

در نمونه اخیر، ایشان در خطبه های نماز عید سعید فطر فرمودند:
"امسال ما اعلام كردیم سال اصلاح الگوى مصرف؛ همه هم استقبال كردند؛ مسئولین استقبال كردند، مردم - هر كدام صدایشان به ما رسید - استقبال كردند، متخصصین و نخبگان و افراد مطلع در زمینه‌‌هاى اجتماعى و اقتصادى استقبال كردند، گفتند عجب شعار درستى است، شعار خوبى است؛ خوب، چه شد؟ سه چهار ماه متأسفانه كشور دنبال همین هیجانهاى كاذب، در این زمینه وقت را از دست داد. ما الان در پایان نیمه‌‌ى اول سال قرار داریم. البته اصلاح الگوى مصرف مخصوص یك سال نیست؛ سالها طول میكشد. من ایام عید هم این را گفتم؛ شاید ده سال طول بكشد كه انسان بخواهد این كار را بكند؛ اما باید شروع كنیم. مسئولین باید در این زمینه تلاش كنند، كار كنند، همكارى كنند، دانشگاه‌‌ها، افراد مطلع، حوزه‌‌هاى علمیه، هر كدام نقشى دارند؛ ان‌‌شاءاللَّه این نقش را ایفاء كنند و بتوانیم به كمك الهى، با همت دولت محترم كه در این زمینه باید پیشتاز باشد و پیشرو باشد و با كمك مردم، این كار را پیش ببریم. "
از آنجا كه بیم آن می رود كه این مسیر به تشریفاتی شدن و لوث شدن نامگذاری ها بینجامد، ما فعالین عرصه مجازی هم به نوبه خود وظیفه ای داریم و باید لااقل بخشی از مطالبات و فریادهایمان را به پیگیری این راهبرد مهم رهبری اختصاص دهیم.
اكنون كه سال 1388 به پایان خود نزدیك می شود، برای درگیر شدن اذهان دوستان وبلاگ نویس حزب اللهی پیشنهاد می كنم، موضوع نامگذاری سال آینده را پیش بینی كنیم. این كار دو فایده دارد:
1- میزان فهم خود از واقعیات و نیازهای اصلی نظام برای پیگیری را می سنجیم.
2- پس از تعیین نام سال جدید، با انگیزه بیشتری پیگیر تحقق آن خواهیم شد.

منبع:فارس
نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : دوشنبه 24 اسفند 1388 | نظرات ( ) |
دسته بندی : فرهنگی هنری ، برچسب ها : نام گذاری سال 89 ،وبلاگ نویسی ،رهبر حکیم انقلاب ،مردم ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic