یک آزمایش ساده می‌تواند جان میلیون‌ها نفر را نجات دهد

یک آزمایش ساده می‌تواند جان میلیون‌ها نفر را نجات دهد

تحقیقاتی که توسط موسسه تحقیقاتی کلیه انگلستان انجام شده است نشان می‌دهد آزمایش فشار خون می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری‌های کلیوی را در مراحل اولیه آن نشان داده و از آسیب کلیه پیشگیری کند.
فشار خون بالا می‌تواند به کلیه‌ها آسیب وارد کند و بعد از دیابت دومین عامل ابتلا به بیماری‌های کلیه در جهان به حساب می‌آید.
در حال حاضر 1.7 میلیون نفر در کشور انگلستان مبتلا به یکی از انواع بیماری‌های مرتبط با کلیه هستند.
ایوان کلاسنیک تا کنون دو پیوند کلیه انجام داده اند ، در حالی که می‌توانستند با اقدامات ساده ای از ابتلا به بیماری‌های کلیوی پیشگیری کنند.
او در این باره گفت : بیماری کلیه معمولا یک بیماری خاموش است ، اما با یک آزمایش فشار خون ساده می‌توان این بیماری را در مراحل اولیه شناسایی کرد.در صورتی که من این آزمایش را انجام داده بودم اکنون مجبور نبودند دو بار پیوند کلیه داشته باشم

از هر 10 بیماری که در لیست انتظار پیوند به سر می‌برد ، یک نفر به کلیه احتیاج دارد.در حال حاضر 7 هزار بیمار در بریتانیا در انتظار پیوند کلیه هستند و سالانه 3 هزار نفر در حالی که دیالیز می‌شوند در اثر نرسیدن کلیه پیوندی جان خود را از دست می‌دهند.
چالرز کرناهان مدیر موسسه تحقیقاتی کلیه در این باره گفت : یک کلیه پیوندی به طور متوسط بین 10 تا 15 سال دوام می‌آورد و در حال حاضر تحقیقات زیادی در حال انجام است تا عمر یک کلیه پیوندی تا آخر عمر انسان ادامه پیدا کند.
در حال حاضر 45 هزار نفر در بریتانیا به دلیل ابتلا به بیماری‌های کلیوی در حال درمان هستند و شیوع این بیماری هر سال 5 درصد افزایش پیدا می‌کند.
دونالد دوناگو مدیر مراقبت‌های بالینی کلیوی در این باره گفت : تشخیص فشار خون بالا در مراحل اولیه می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های کلیوی را پایین بیاورد.هر شخصی که فکر می‌کند ممکن است در خطر ابتلا به بیماری کلیه باشد می‌تواند با پزشک خود مشورت کرده و با دادن یک آزمایش خون ساده خود را از ابتلای احتمالی به این بیماری در امان نگاه دارد.

منبع:خبر آنلاین
نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : دوشنبه 24 اسفند 1388 | نظرات ( ) |
دسته بندی : اجتماعی ، علمی ، برچسب ها : آزمایش فشار خون ،بیماری های کلیوی ،پیشگیری ،درمان ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات