بازیكنان الغرافه و السد به صدر جدول گلزنان رسیدند

با برگزاری رقابت‌های هفته بیستم لیگ برتر قطر و پیروزی الغرافه و السد، حریفان استقلال و مس كرمان در لیگ قهرمانان آسیا، مهاجمان این 2 تیم به اتفاق مهاجم العربی هر 3 با 19 گل به طور مشترك در صدر جدول گلزنان قرار گرفتند.

یونس محمود، مهاجم 27 ساله عراقی الغرافه كه این روزها در آمادگی بالایی به سر می‌برد، ضمن به ثمر رساندن گل اول تیمش مقابل الوكره خود را به صدر جدول گلزنان لیگ برتر قطر رساند.
الغرافه با این پیروزی ضمن تثبیت صدرنشینی برای دیدار سوم فروردین از هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا مقایل اسقلال از انگیزه سرشاری برخوردار شد.
3 گل دیگر الغرافه توسط كلمرسون و جونینیو (2گل) به ثمر رسید تا این تیم با وجود این مثلث گلزن، خط و نشانی جدی برای حریف آبی‌پوش ایرانی در آستانه دیدار با این تیم كشیده باشد.
كلمرسون برزیلی 14 و جونینیو نیز 6 گل برای الغرافه در طی فصل جاری به ثمر رسانده‌اند.

یونس محمود در فصل جاری در 5 بازی 2 گل به ثمر رسانده و در یك دیدار نیز مقابل الشمال كه با پیروزی 8 بر یك الغرافه همراه بود هت تریك كرده است. محمود در سال 2004 نیز در تركیب الخور مقابل الشمال در پیروزی 8 بر صفر تیمش موفق به زدن 6 گل شده بود.
یونس محمود كه در سال 2006 موفق به كسب عنوان آقای گلی قطر شد از سال 2004 به فوتبال قطر امد و از ان سال همواره در پایان فصل‌های مختلف لیگ برتر قطر در جمع بهترین گلزنان قرار داشته است. وی فقط فصل گذشته را ناموفق سپری كرد و موفق به زدن تنها 3 گل شد.

دیگر صدرنشین جدول گلزنان لیگ قطر در پایان هفته بیستم، لئوناردو داسیلوا، مهاجم 25 ساله برزیلی السد است كه هفته گذشته (بیستم) و در پیروزی 2 بر یك تیمش مقابل السیلیه در گلزنی نقشی نداشت، اما موفق به دادن پاس گل شد.
داسیلوای 19 گله در 4 بازی تیمش طی فصل جاری موفق به ثمر رساندن 2 گل شده است، ضمن اینكه وی یك پنالتی را برای السد در دیدار مقابل الخراتیات از دست داد.
مهاجم چوان برزیلی در دیدار هفته گذشته السد مقابل الاهلی امارات از هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا كه با پیروزی 5 بر صفر نماینده قطر به پایان رسید، هت تریك كرد تا نقش پررنگی را در پیروزی پر گل تیمش داشته باشد.
السد چهارم فروردین از هفته سوم لیگ قهرمانان اسیا به مصاف مس كرمان می‌رود.

همچنین كابوره دیگر مهاجم برزیلی حاضر در لیگ قطر كه در تیم العربی توپ می زند با 19 گل در صدر جدول گلزنان قرار دارد و برای كسب عنوان آقای گلی فصل 2009 - 2010 لیگ ستارگان قطر، رقابت تنگاتنگی را با یونس محمود و داسیلوا در 2 هفته باقی مانده خواهد داشت.

منبع:فارس
نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : سه شنبه 25 اسفند 1388 | نظرات ( ) |
دسته بندی : ورزشی ، برچسب ها : جدول گلزنان ،فوتبال ،الغرافه و السد ،لیگ قهرمانان آسیا ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات