شیوع آنفلوانزای A ادامه دارد، روبوسی در ایام عید ممنوع

مسعود مردانی افزود: بر اساس گزارش سازمان هواشناسی طی روزهای ‌آینده موج هوای سردی از غرب وارد كشور می‌شود. سرد شدن هوا می‌تواند عاملی برای افزایش بروز سرماخوردگی و ابتلا به آنفلوانزا در كشور به خصوص در مناطق شمالی كشور باشد.
وی ادامه داد: با توجه به این گزارش، بروز عفونت‌های ویروسی در دستگاه تنفسی فوقانی در بین مردم پیش بینی می‌شود و احتمالاً شاهد موارد ابتلا به بیماری آنفلوانزای H1N1 نوع A در كشور نیز باشیم.
عضو كمیته كشوری آنفلوانزا اضافه كرد: به افرادی كه قصد مسافرت به استان‌های شمالی كشور را دارند، توصیه می‌كنیم، لباس گرم به همراه داشته باشند و اصول بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت كنند و به خصوص در ایام نوروز از دست دادن و روبوسی با یكدیگر پرهیز كنند.

مردانی گفت: به بیماران قلبی، تنفسی، كلیوی، پیوندی و سرطانی نیز توصیه می‌شود در فرصت باقیمانده با مراجعه به مراكز بهداشتی كشور واكسن آنفلوانزای نوع A را به صورت رایگان تزریق كنند.
وی افزود: به طور كلی پیش بینی‌های جهانی این است كه طی یكسال گذشته بین 40 تا 60 درصد مردم كشورها بیماری آنفلوانزای H1N1نوع یك را چه با علامت و چه بی علامت گرفته و نسبت به آن ایمن شده‌اند اما بین 40 تا 60 درصد دیگر مردم هنوز نسبت به این بیماری ایمن نیستند و حتماً باید مراقبت‌های بهداشتی لازم را انجام دهند یا واكسن بزنند.

منبع:فارس
نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : پنجشنبه 27 اسفند 1388 | نظرات ( ) |
دسته بندی : اجتماعی ، گزارش ، برچسب ها : آنفولانزا ،بیماری ،هواشناسی ،عفونت ،ویروس ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات