چهارشنبه آخر سال امسال كمترین حادثه را داشتیم

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی كشور عصر امروز در بازدید از فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با اعلام این مطلب گفت: در ایام نوروز نیروهای ناجا به طور كامل مشغول فعالیت خواهند بود تا امنیت و آرامش را برای شهروندانی كه به مسافرت می‌روند و یا خانه‌های خود را به صورت خالی از سكنه رها می‌كنند، ایجاد كند.
وی ادامه داد: خوشبختانه از دو هفته قبل طرح‌های نوروزی نیروی انتظامی آغاز شد زیرا مردم هم در همین زمان به استقبال نوروز و فعالیت‌های مربوط به آن رفتند.
وی ادامه داد: پلیس امنیت مراكز خرید را حفظ كرد و در كنار آن موفق شد تا ترافیك موجود در شهر را تسهیل كند تا به این ترتیب شهروندان در حین رفت و آمد و انجام خرید خود دچار مشكل نشوند.
وی با بیان اینكه متأسفانه ایام نوروز برای سارقان و مجرمان بهترین زمان برای انجام سرقت است زیرا مردم در این زمان میزان زیادی پول حمل و نقل می‌كنند، گفت: تحت این شرایط وظیفه پلیس سنگین‌تر بود اما خوشبختانه موفق شدیم با افزایش نفرات و شیفت كاری مأمورانمان امنیت را در شهر حفظ كنیم.

وی همچنین درباره حوادث چهارشنبه آخر سال گفت: خوشبختانه با همراهی همه مردم و رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما و عملكرد نیروی انتظامی و همچنین كمك بسیجیان همیشه در صحنه موفق شدیم یكی از شب‌های كم‌حادثه را در بین چهارشنبه‌های آخر سال طی كنیم اگر چه هنوز هم حوادثی را شاهد هستیم.
وی ادامه داد: خوشبختانه با توجه به اطلاعات من، فوتی و مرگ نداشتیم، زخمی‌ها هم امسال به حداقل رسیدند اما امیدواریم به روزی برسیم كه اساسا شهروندان از این رفتارهای پرخطر فاصله بگیرند.
وی ادامه داد: برای نوروز همه امكانات پلیس بسیج شده است و از همین الان تا پایان نوروز كه شهروندان به خانه و كاشانه خود بازگردند، در آماده باش خواهیم بود.
احمدی‌مقدم گفت:‌با افزایش نیروها و همكاری بسیجیان، پلیس افتخاری، پلیس یاران جوان و همیاران پلیس امیدواریم در پایان سربلند باشیم.
وی همچنین در پاسخ به این سئوال كه با توجه به مأموریت‌های پلیس برخی از سارقان فرصت پیدا كرده‌اند تا دست به یكسری جرائم بزنند، گفت: زمانی كه در فصل خوبی برای سرقت توسط سارقان قرار می‌گیریم، طبیعی است كه برخی از حوادث هم رخ دهد اما این نكته هم نباید نادیده بگیریم كه برخی اخبار این چنینی انتشار سریع‌تر و وسیع‌تری پیدا می‌كند.
وی گفت: خوشبختانه تا همین لحظه 12 گروه از مجرمان، كیف‌قاپان و سارقان دستگیر شده‌اند و این در حالی است كه تمامی سارقان سابقه‌دار در مدت نوروز تحت نظر خواهند بود و به مجرمان سابقه‌دار خشن نیز مرخصی داده نمی‌شود.
فرمانده نیروی انتظامی كشور همچنین در پاسخ به این ‌سئوال كه سال 88 سال پرحادثه‌ای بود و به همین دلیل عملكرد پلیس را چگونه ارزیابی می‌كنید، گفت: هرچه امتحان سخت‌تر باشد، نمره هم سخت‌تر می‌توان گرفت.
وی ادامه داد: ما منكر برخی از ضعف‌های پلیس در حوادث سال 88 نیستیم مانند همان حادثه‌ای كه در كهریزك رخ داد اما امیدواریم در سال 89 با مدنظر قراردادن این نقاط ضعف بتوانیم كمبودهای خود را جبران كنیم.
وی ادامه داد: متأسفانه در حوادث سال 88 عده‌ای كه بی‌گناه بودند ‌آسیب دیدند و این در حالی است كه برخی هم كه گناهكار بودند اما بیشتر از حد گناهشان آسیب دیدند.
وی همچنین درباره تعداد دستگیرشدگان شب چهارشنبه آخر سال گفت: ‌من متأسفانه در حال حاضر آمار دقیقی ندارم اما مطمئنم تعداد دستگیر‌شدگان در حداقل بود و همچنین دستور دادیم تا همكارانمان بررسی كنند و افرادی كه خطای كمتری داشتند و به شهروندان دیگر آسیب نرساندند و شاكی خصوصی ندارند، با اخذ تعهد آزاد شوند.

منبع:فارس
نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : پنجشنبه 27 اسفند 1388 | نظرات ( ) |
دسته بندی : اجتماعی ، گزارش ، مصاحبه ، برچسب ها : چهارشنبه آخر سال ،حادثه ،ایام نوروز ،مجرمان ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic