کامکارها در کنار مهمترین گروه‌های موسیقی جهان

 گروه موسیقی کامکارها تابستان سال آینده در فستیوال فورد (Forde) در کشور نروژ و فستیوال وومد (womad) در انگلستان شرکت می‌کند.

 گروه موسیقی کامکارها تابستان سال آینده در دو بخش فارسی و کردی سه کنسرت در نروژ و انگستان برگزار می‌کند و همچنین قرار است پس از اجرا در این دو فستیول، کنسرتی نیز در سالن باربیکن هال شهر لندن برگزار کند.

هوشنگ کامکار(سرپرست گروه موسیقی کامکارها) گفت: «کنسرت اول ما برای یک شب در فستیوال فورد کشور نروژ که از تاریخ 8 (29 جون) تا 12تیر (3 جولای) برگزار می‌شود، اجرا خواهد شد. در دعوت نامه‌ای که برای ما ارسال شده، عنوان شده که در این فستیوال مهمترین و مطرح‌ترین گروه‌های موسیقی از سراسر جهان حضور خواهند داشت. در فستیوال فورد گروه کامکارها یک شب برنامه اجرا می‌کنند. اجرای کامکارها در این برنامه مانند دیگر کنسرت‌ها، در دو بخش فارسی و کردی است.»

این آهنگساز ادامه داد: «قطعات جدیدی برای اجراهای تابستانی نوشته‌ایم‏، اما برخی از قطعات از میان آلبوم‌های قبلی انتخاب شده و چند قطعه هم از قطعات فولک معروف اجرا خواهیم کرد.»

 

وی به برنامه بعدی این گروه نیز اشاره کرد و گفت: «این فستیوال با نام وومد( WOMAD) که عنوان اختصاری عبارت Word of Music & Dance است برگزار می‌شود. پیتر گابریل موسیقیدان و آهنگساز انگلیسی پایه‌گذار و مسئول برگزاری آن است. این جشنواره از اول مرداد (23 جولای) آغاز می‌شود و تا 5 مرداد (27 جولای) ادامه دارد. علاوه بر یک شب اجرا در این فستیوال، ما یک کارگاه آموزشی به اتفاق دیگر اعضای گروه کامکارها درباره موسیقی ایران برگزار خواهیم کرد.»

هوشنگ کامکار اضافه کرد: «روز یک شنبه 4 مرداد(26 جولای) و یک روز پیش از پایان این فستیوال، کامکارها یک اجرا هم در سالن باربیکن هال شهر لندن انجام داده و سپس به ایران بازمی‌گردند.»

سرپرست گروه کامکارها درخصوص برنامه کنسرت‌های این گروه در داخل کشور در سال 89 نیز عنوان کرد: «ممکن است بعد از اتمام برنامه‌هایمان در لندن کنسرتی در تهران و در فضای باز برگزار کنیم، اما هنوز جزییات این اجرا قطعی نشده است.»

وی در پاسخ به این سؤال که چرا کامکارها برنامه کنسرت در شهرستان‌ها را پیگیری نمی‌کنند، اظهار داشت: «ما بسیار علاقه داریم که در شهرستان هم کنسرت بدهیم، اما باید از ما دعوت شود و خودمان نمی‌توانیم این کار را شروع کنیم. متاسفانه در شهرستان‌ها نه برنامه‌ریزان توانایی برای ساماندهی این قبیل امور را دارند و نه سالن‌های مناسبی برای اجرا وجود دارد.»

اعضای گروه کامکارها را در سفر به نروژ هوشنگ کامکار(سرپرست گروه و آهنگ‌ساز و تنظیم کننده)، بیژن کامکار (خواننده اصلی و نوازنده دف، رباب، تار، تمبک و دهل)، پشنگ کامکار (سنتور)، قشنگ کامکار (سه‌تار)، ارژنگ کامکار (تمبک)، ارسلان کامکار (بربط و ویلن)، اردشیر کامکار (کمانچه و قیچک)، اردوان کامکار (سنتور)، مریم ابراهیم‌پور (خواننده)، هانا کامکار (دف)، صبا کامکار (خواننده)، نیریز کامکار (تار) و سیاوش کامکار (سنتور) تشکیل می‌دهند.

منبع:خبرآنلاین
نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : جمعه 28 اسفند 1388 | نظرات ( ) |
دسته بندی : فرهنگی هنری ، برچسب ها : گروه موسیقی کامکار ،فستیوال فورد ،کنسرت ،آهنگساز ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic