رهبر معظم انقلاب سال 89 را سال « همت مضاعف و كار مضاعف‌ » نامیدند

حضرت آیت‌الله خامنه ای رهبر فرزانه انقلاب، در پیام نوروزی خویش ضمن تبریك فرا رسیدن سال جدید به ملت شریف و انقلابی ایران، با تاكید بر كار و تلاش هر چه بیشتر در تمامی عرصه‌ها، سال جدید را سال « همت مضاعف و كار مضاعف » نامگذاری كردند.

متن كامل پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب در ادامه مطلب: 

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌

«یا مقلّب القلوب و الأبصار. یا مدبّر اللّیل و النّهار»؛ اى دگرگون‌كننده‌ى دلها و دیدها! اى سامان‌دهنده‌ى به روز و شب! «یا محوّل الحول و الأحوال»؛ اى گرداننده‌ى سالها و دلها و حالها! «حوّل حالنا الى احسن الحال»؛ حالِ ما را به بهترین حالها تبدیل فرما .

تبریك عرض می‌كنم عید سعید نوروز و آغاز سال نو را - كه آغاز بهار و سرزندگى طبیعت است - به همه‌ى هم‌میهنان عزیز كه در سراسر كشور پهناور عزیز ما زندگى می‌كنند، و همچنین به همه‌ى ایرانیانى كه در هر نقطه‌اى از جهان هستند و چشم امید و انتظار به كشور عزیزشان دوخته‌اند؛ بخصوص به جوانان و مردان و زنانِ ازجان‌گذشته‌اى كه براى هدفهاى عالى انقلاب و كشور فداكارى‌هاى بزرگى را انجام دادند؛ از جانِ خودشان مایه گذاشتند و جوانان خود را تقدیم انقلاب و سربلندى كشور كردند؛ به خانواده‌هاى عزیز شهیدان، به جانبازان و خانواده‌هاى فداكار آنها و به همه‌ى ایثارگران و كسانى كه براى سربلندى كشور تلاش می‌كنند و كار انجام می‌دهند. و درود و سلام میفرستم به روح مطهر امام بزرگوارمان كه سلسله‌جنبان این حركت عظیم مردمى و مایه‌ى پیشرفت و اعتلاى كشور بزرگ اسلامى ایران بوده‌اند.

عید نوروز، آغاز رویش است. این رویش همچنان كه در طبیعت محسوس است، می‌تواند در دلهاى ما و جانهاى ما و حركت رو به پیشرفت ما نیز خود را مجسم و نمایان كند. نگاهى بیندازیم به سال 88 كه اكنون به پایان آن رسیده‌ایم. اگر بنا باشد سال 88 در یك جمله تعریف شود، به نظر من عبارت است از: سال ملت ایران، سال عظمت و پیروزى این ملت بزرگ، سال حضور تاریخى و اثرگذار این ملت در عرصه‌هائى كه به سرنوشت انقلاب بزرگمان و به سرنوشت كشورمان بستگى داشت و منتهى می‌شد.

در آغاز سال 88 مردم با حضور بى‌سابقه‌ى خود انتخاباتى را ساماندهى كردند كه در تاریخ انقلاب ما - و البته در تاریخ طولانى كشور ما - سابقه نداشت و یك نقطه‌ى برجسته و اوج به حساب مى‌آمد. در طول ماه‌هاى بعد از انتخابات هم مردم در امتحانى بزرگ، در حركتى عظیم و سرنوشت‌ساز، حضور خود، اراده‌ى خود، ایستادگى خود، عزم ملى خود و بصیرت خود را نشان دادند.

تفسیر كوتاهى كه از حوادث بعد از انتخابات در طول چند ماه می‌شود ارائه كرد، عبارت از این است كه دشمنان كشور و دشمنان نظام جمهورى اسلامى بعد از گذشت سى سال، همه‌ى تلاش خود و توان خود و نیروهاى خود را متمركز كرده‌اند براى اینكه بتوانند این انقلاب را از درون شكست بدهند. ملت در مقابل این توطئه‌ى بزرگ، این حركت خصمانه، با آگاهى و بصیرت و عزم و ایستادگىِ بى‌نظیرى توانست دشمن را به شكست بكشاند. تجربه‌اى كه در این هشت ماه بعد از انتخابات تا بیست و دوم بهمن بر این ملت و بر این كشور گذشت، تجربه‌اى پر از درس، پر از عبرت و حقیقتاً مایه‌ى سربلندى ملت ایران است.

در سال 88 ملت خوش درخشید؛ مسئولین هم تلاشهاى ارزنده و بزرگى را انجام دادند. این تلاشها در حد خود، تلاشهاى باارزشى است؛ موجب تقدیر است. بر همه‌ى ناظران منصف فرض است كه از این تلاشها، از این زحمات و كار و كوششى كه براى عمران و آبادانى و پیشرفت كشور در عرصه‌هاى مختلف انجام گرفت، قدردانى كنند. در عرصه‌ى علمى، در عرصه‌ى صنعتى، در فعالیتهاى اجتماعى، در سیاست خارجى، در بخشهاى مختلف، مسئولین كشور كارهاى بزرگى را انجام داده‌اند. خداوند به همه‌ى آنها اجر عنایت كند و توفیق پیشرفت مرحمت بفرماید.

آنچه كه از ملاحظه‌ى وضعیت موجود كشور و ظرفیتهاى عظیمى كه در دل این كشور و ملت بزرگ نهفته است، می‌شود به دست آورد، این است كه آنچه ما انجام داده‌ایم، آنچه مسئولین و مردم انجام داده‌اند، در مقابل آنچه كه ظرفیت عظیم این كشور براى پیشرفت و رسیدن به عدالت است، كار بزرگى نیست. باید تلاشها را بیش از آنچه كه در گذشته انجام داده‌ایم، همه انجام بدهند و خود را موظف بدانند.

در این دعائى كه در آغاز هر سال، در هنگام تحویل، همه می‌خوانیم، این فِقره جالب توجه است كه می‌فرماید: «حوّل حالنا الى احسن الحال». نمی‌فرماید ما را به روز نیكى، حال نیكى برسان؛ به پروردگار عرض می‌كند ما را به بهترین حالها، به بهترین روزها، به بهترین وضعیتها برسان. همت والاى انسان مسلمان همین است كه در همه‌ى عرصه‌ها به بهترین‌ها دست پیدا كند.

امسال براى اینكه ما بتوانیم آنچه را كه در این دعاى شریف به ما تعلیم داده شده است و وظیفه‌ى ماست، انجام بدهیم، براى اینكه بتوانیم بر طبق اقتضائات كشور و ظرفیتهاى كشور حركت كنیم، احتیاج داریم به اینكه همت خودمان را چند برابر كنیم؛ كار را متراكم‌تر و پرتلاش‌تر كنیم. من امسال را به عنوان سال «همت مضاعف و كار مضاعف» نامگذارى می‌كنم. به امید اینكه در بخشهاى مختلف، بخشهاى اقتصادى، بخشهاى فرهنگى، بخشهاى سیاسى، بخشهاى عمرانى، بخشهاى اجتماعى، در همه‌ى عرصه‌ها، مسئولین كشور به همراه مردم عزیزمان بتوانند با گامهاى بلندتر، با همت بلندتر، با كار بیشتر و متراكم‌تر، راه‌هاى نرفته‌اى را بپیمایند و به هدفهاى بزرگ خود ان‌شاءاللَّه نزدیكتر شوند. ما به این همت مضاعف نیازمندیم. كشور به این كار مضاعف نیازمند است.

باید به خداى متعال توكل كنیم؛ از خداى متعال استمداد كنیم و بدانیم كه زمینه براى كار، زیاد است. دشمنان، دشمن علم و ایمان جامعه‌ى ما هستند. علم و ایمان را به صورت مضاعف در میان خودمان باید تقویت كنیم. ان‌شاءاللَّه راه‌ها هموار خواهد شد؛ موانع، كوچك خواهد شد و كمك الهى و نصرت الهى، ملت ما و كشور ما و مسئولین ما را همراه و زیر سایه‌ى خود خواهد داشت.

والسّلام علیكم و رحمةاللَّه و بركاته‌نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : یکشنبه 1 فروردین 1389 | نظرات ( ) |
دسته بندی : اجتماعی ، گزارش ، برچسب ها : آیت الله خامنه ای ،رهبر انقلاب ،سال 89 ،ملت ایران ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic