117 تصادف در خراسان رضوی از آغاز سفرهای نوروزی با 7 كشته همراه بود

احمد حبیبی افزود:امداد رسانی امدادگران هلال‌احمر این استان از آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروزی در كشور یعنی از 25 اسفند شروع شده است.
وی با اشاره به اینكه خراسان رضوی سالانه میزبان 20 تا 25 میلیون زائر بارگاه امام هشتم (ع) است، گفت: در این راستا جمعیت هلال‌احمر این استان نیز با آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروزی از 25 اسفند؛ 33 پایگاه را با 4 هزار نفر روز امدادگر و پزشك جهت رفاه زائرین و مسافرین نوروزی آماده و تجهیز كرده است.
وی با بیان اینكه جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی در سال جاری با پیش‌بینی سفر 5 میلیون مسافر به این استان آماده خدمات رسانی به تمام زائرین و مسافرین است، افزود: در این مدت روزانه 75 دستگاه آمبولانس، خودورهای نجات و پشتیبانی و همچنین بالگرد امداد هوایی هلال‌احمر خراسان رضوی به مسافرین و زوار بارگاه ملكوتی امام رضا (ع) خدمات رسانی می‌كنند.

حبیبی به بیش از 200 تصادف و دیگر حوادث جاده‌ای از آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروزی در خراسان رضوی اشاره كرد و گفت: در طول این مدت بیش از 970 نفر از كمك‌های اولیه و خدمات درمانی امدادگران و پزشكان داوطلب جمعیت هلال‌احمر این استان بهرمند شدند.
وی خاطرنشان كرد: از آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروزی در خراسان رضوی امدادگران جمعیت هلال‌احمر این استان با 117 مورد تصادف برخورد داشتند كه در 91 مورد عملیات نجات و رهاسازی را جهت نجات مسافرین از خودروها انجام دادند.
حبیبی به اسكان اضطراری 893 نفر بر اثر حوادث مترقبه و غیر مترقبه از آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروزی در استان خراسان رضوی اشاره كرد و گفت: در این مدت 76 مجروح به مراكز درمانی منتقل و 892 نفر نیز از خدمات درمان‌های سرپایی جمعیت هلال‌احمر این استان برخوردار شدند.

منبع:فارس
نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : چهارشنبه 4 فروردین 1389 | نظرات ( ) |
دسته بندی : اجتماعی ، حوادث ، مصاحبه ، برچسب ها : تصادف ،کشته و مجروح ،امداد رسانی ،هلال احمر ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات