جشن نوروز همه ساله و به میزبانی یك كشور برگزار شود

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور كشورمان كه صبح امروز شنبه در جشن جهانی نوروز که در مجموعه سعدآباد و با حضور روسای جمهور كشورهای عراق، تاجیكستان، تركمنستان و افغانستان در تهران برگزار شده بود سخن می‌گفت با بیان اینكه نوروز موجب بالندگی ملت
هاست، اظهار داشت: نوروز به انسان‌ها امید می‌بخشد و آنها را به تكاپوی رشد و كمال دعوت می‌كند.
وی افزود: نوروز به انسان‌ها اصالت می‌دهد و به آنها زندگی مجدد هدیه می‌كند چرا كه نوروز سرشار از ارزش‌ها و پاسداشت اخلاق انسانی است.
رئیس جمهور كشورمان با بیان اینكه نوروز موجب تقویت و تكریم روابط عاطفی و اجتماعی انسان‌ها در كانون خانواده می‌شود، گفت: اینكه نوروز موجب تقویت همنوعان و تقویت رابطه عاطفی و اجتماعی انسان‌ها می‌شود یكی از اندك مزیت‌های نوروز است.

احمدی‌نژاد با بیان اینكه نوروز پیام بالاتر و والاتری دارد و آن هم عبور از سختی‌هاست، تصریح كرد: نوروز سرشار از عشق، محبت، صلح، دوستی و عدالت است و استمرار نوروز در طول تاریخ حكایت از پیوند مستحكم آن و زیبایی، دوستی و كمال‌جویی انسان‌ها دارد.
رئیس جمهور با تأكید بر اینكه نوروز بر یگانه پرستی و احترام به انسان‌ها بنا شده است، گفت: نوروز موجب ارتقا فرهنگی ملت‌ها بوده و یكی از زیباترین جلوه مشترك تمدن‌‌های اصلی و تاریخ ساز بشری است.
وی در ادامه از حضور مسئولان كشورهای خارجی در این جشن ابراز خرسندی كرد و بیان داشت: باعث خوشحالی است كه در پرتو همكاری جمعی نوروز جهانی شد و بهره‌برداری از نوروز از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد، یونسكو و سازمان اقتصادی اكو مورد تأكید قرار گرفته است.
احمدی‌نژاد در ادامه با بیان اینكه ملت‌ها در نوروز از جمله در افریقا، شبه قاره هند و سایرین به هم نزدیك می‌شوند، گفت: بدون تردید این اقدام ملت ها در نوروز به صلح و برابری كمك خواهد كرد.
احمدی‌نژاد در پایان پیشنهاد داد كه جشن نوروز همه سالها و به میزبانی یكی از كشورها برگزار شود.


منبع:فارس

 
نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : یکشنبه 8 فروردین 1389 | نظرات ( ) |
دسته بندی : اجتماعی ، برچسب ها : جشن نوروز ،یونسکو ،محمود احمدی نژاد ،سازمان اقتصادی ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic