اختصاص 100 هزار میلیارد ریال برای تامین اجتماعی و مسكن مهر دهك‌های پایین

 به نقل از واحد رسانه‌ای دفتر ارتباطات نماینده مردم كلیبر در مجلس، ارسلان فتحی‌پور امروز ‌از برگزاری جلسه‌ای با حضور تولیدگران و صنعتگران برای بررسی مسائل و مشكلات آنان در روز هفدهم ماه جاری خبر داد.
وی افزود: این كمیسیون در روز هفدهم فروردین ماه جلسه‌ای با حضور وزرای اقتصاد، صنایع و معادن، بازرگانی و بانك مركزی با خانه صنعت و معدن، اتاق بازرگانی و امور اصناف در رابطه با ‌بحث مالیات ارزش افزوده و ما به التفاوت نرخ ارز،‌ اجرایی شدن قانون امور صنفی و نظارت در پرداخت تسهیلات و نظارت بر توزیع تسهیلات به تولید و تجارت و همچنین در رابطه با كالاهای قاچاق و نرخ تعرفه ترجیحی با كشورهای همسایه‌ برگزار می‌شود.
رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش اعلام كرد: دولت در قالب اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه برای طرح مسكن مهر به دنبال حمایت از افراد كم درآمد زیر پوشش این برنامه است.

فتحی‌پور تصریح كرد: بر اساس طرح مهر دولت تامین ارزان قیمت واحدهای مسكونی دهك‌های پایین درآمدی را هدف‌گذاری كرده ضمن آنكه برنامه‌ر‌یزی به شیوه اعطای تسهیلات با سود قرض‌الحسنه اقدام مثبتی است.
وی بیان داشت: اختصاص 100 هزار میلیارد ریال برای حمایت از دهك‌های پایین در بودجه سال آینده در قالب اهدافی نظیر تامین اجتماعی و تهیه مسكن دیده شده است.
رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه تصویب رقم 200 هزار میلیارد ریال در چارچوب طرح هدفمندسازی یارانه‌ها یكی از گام‌های دولت برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر است، عنوان داشت: البته اعتقادی به این رقم مصوب ندارم و با ارائه طرح، رقم مذكور را افزایش خواهیم داد.
فتحی‌پور ابراز داشت: طرح مسكن مهر مشمول همه افراد جامعه نمی‌شود و فرادی كه واجد شرایط باشند و زیر پوشش قرار گیرند، می‌توانند از این تسهیلات استفاده كنند.
وی خاطرنشان كرد: یك میلیون واحد مسكونی در چارچوب طرح مهر در سطح شهرهای كشور ساخته شود كه سهم شهرهای بالای 25 هزار نفر 600 هزار واحد مسكونی، زیر 25 هزار نفر حدود 120 هزار واحد مسكونی، شهرهای جدید 250 هزار واحد مسكونی و 30 هزار واحد مسكونی نیز در بافت‌های فرسوده شهری ساخته می‌شود.

منبع:خبر آنلاین
نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : سه شنبه 10 فروردین 1389 | نظرات ( ) |
دسته بندی : اجتماعی ، اقتصادی ، برچسب ها : تامین اجتماعی ،واحد مسکونی ،بازرگانی ،صنعت و معدن ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات