عصیانگری نیکی کریمی در «سلام بر عشق»

عصیانگری نیکی کریمی در «سلام بر عشق»

 کارگردان فیلم سینمایی «سلام برعشق»​ حضور نیکی کریمی را در این فیلم متفاوت دانست و به رگه​های عصیان​گری بازی او در این فیلم اشاره کرد.

دومین فیلم سینمایی اصغر نعیمی این روزها در سینماهای تهران و شهرستان​ها روی پرده است؛ فیلمی که جزو کارهای پرفروش نوروز 1389 محسوب می​شود، هرچند در مقایسه فروش این فیلم و دیگر آثار نوروزی می​توان به وضوح کاهش فروش فیلم​​ها را در نوروز امسال نسبت به سال گذشته دریافت.

«سلام بر عشق»​ در گروه سینمایی عصرجدید روی پرده است و در آن بازیگرانی چون نیکی کریمی، امین حیایی، الناز شاکردوست، آتیلا پسیانی و احمد پورمخبر بازی می​کنند. نعیمی در گفت​و​گو با خبرآنلاین درباره این فیلم سخن گفته است.

 

فروش «سلام بر عشق» در اکران نوروزی سیر صعودی داشته و این فیلم جزو فیلم​های پرفروش این مقطع محسوب می​شود، دلیل استقبال نسبی را چه می​دانید؟
فیلم داستانی ملودرام با زمینه​ای اجتماعی دارد و این در شرایطی است که سینمای ایران و مخاطبان آن را فیلم​های کمدی احاطه کرده، شاید همین مساله موجب شده تا تماشاگران به دیدن «سلام بر عشق» راغب شوند.

البته در تبلیغات فیلم از المان​هایی استفاده شده که می​تواند تصور کمدی بودن فیلم را به وجود آورد.
فکر نکنم چنین باشد...

استفاده از بخش​هایی که احمد پورمخبر در فیلم حضور دارد و تاکید روی او در آنونس فیلم با توجه به پیشینه بازی این بازیگر چنین تصوری را به وجود می​آورد.
به هر حال واضح است که در تبلیغات فیلم و یا هر محصولی از جذاب​ترین المان​های آن استفاده شود. حضور پورمخبر هم در این فیلم یکی از جذابیت​های کار است که تلاش شده در تبلیغات هم به آن اشاره شود.

در همین تبلیغات به حضور متفاوت نیکی کریمی در فیلم اشاره شده است. این تفاوت در بازی بازیگر است یا نقشی که ایفا کرده؟
خانم کریمی از بازیگران خوب سینمای ایران است که سابقه طولانی در ایفای نقش​های متفاوت دارد. برای نقشی که خانم کریمی در فیلم بازی کرده گزینه​های متعددی را در نظر داشتیم که در نهایت احساس کردم ایشان بهتر از هر کسی مختصات مورد نیاز این نقش را دارا هستند.

و نکته​ای که این بازی را متفاوت از سایر کارهای نیکی کریمی کرده...
من به عنوان کارگردان و خانم کریمی در مقام بازیگر احساس می​کردیم این نقش دارای ویژگی​هایی است که کار او را از دیگر نقش​هایی که تاکنون ایفا کرده است، متفاوت می​کند. رگه​های عصیان​گرانه​ای که در بازی نیکی کریمی در این فیلم وجود دارد نسبت به دیگر کارهای او تفاوت​های قابل توجهی دارد.

تجمع این تعداد بازیگران شناخته​ شده​ در فیلم، تصور توجه ویژه شما را به گیشه به وجود می​آورد. این تصور درست است؟
من به سینمایی علاقه‌مند هستم که ستاره​ها و بازیگران خوب در آن حضور دارند. حتی در فیلم کوتاهی که ساختم از بازیگران شناخته شده​ای چون پارسا پیروز​فر و هانیه توسلی استفاده کردم. این جنس از سینما مورد توجه و علاقه من است و می​خواهم بازیگران فیلم​هایم کاملاً برای تماشاگران شناخته شده باشند.

«سلام بر عشق» دومین فیلم سینمایی شما است و همکاری با این تعداد بازیگر از جمله نیکی کریمی که خود سابقه کارگردانی هم داشته، دشوار نبود؟
یکی از ویژگی​های بازیگر حرفه​ای این است که می​تواند درک کند در چه جایگاهی قرار دارد. نیکی کریمی قطعاً می​تواند این دو مساله را تفکیک کند که الان در یک فیلم در مقام بازیگر حاضر شده و در فیلم خودش کارگردان است.

به دلیل وجود همین درک در میان تمامی بازیگران، خانم کریمی، امین حیایی،​ الناز شاکردوست که پیش از این هم سابقه همکاری داشتیم و آتیلا پسیانی،​ فضای کار بسیار دوستانه و صمیمانه بود.

با توجه به گفته​هایتان در مورد علاقه‌مندی به همکاری با بازیگران شناخته شده و از سوی دیگر هر دو فیلمی که در فضای ملودرام ساخته​اید، به نطر می​رسد مسیر فیلمسازی خود را تعیین کرده​اید.
دامنه فیلمسازی گسترده است و من فعلاً فیلم دومم را ساخته​ام بنابراین بعید نیست که در ادامه راه سراغ نوع دیگری از فیلمسازی هم بروم، قطعاً علاقه​ای به درجا زدن ندارم.

منبع:خبر آنلاین
نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : پنجشنبه 12 فروردین 1389 | نظرات ( ) |
دسته بندی : فرهنگی هنری ، مصاحبه ، برچسب ها : نیکی کریمی ،سلام بر عشق ،فیلم ،سینما ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات