تبلیغات
{تازه ها در بیست ریپورت|به دوستان خود بگویید} - 30 هزار گردشگر خارجی وارد ایران شدند

30 هزار گردشگر خارجی وارد ایران شدند

از اردبیل، نورعلی فصیحی بعد از ظهر امروز در بازدید سرزده از گمرك بیله‌سوار اظهار داشت: در این مدت با افزایش ورود گردشگران زمینه مناسبی برای استقبال و حضور آنها فراهم شده است، به نحوی كه اكثر گردشگران خارجی كه از طریق مرز بیله‌سوار وارد خاك كشورمان می‌شوند، به مركز استان و شهر زیارتی مشهد مقدس عزیمت می‌كنند.
وی در ادامه تصریح كرد: این میزان ورود گردشگر در سال جدید نسبت به سال گذشته رشد هفت برابری نشان می‌دهد كه تا پایان تعطیلات پیش‌بینی می‌شود این رقم به هشت برابر نیز افزایش یابد.
فرماندار بیله‌سوار به مهیا بودن برخی امكانات و تجهیزات گمرك بیله‌سوار برای ورود سهل گردشگران اظهار داشت: با حذف روادید از سوی جمهوری اسلامی ایران، اتباع خارجی با سهولت بیشتری می‌توانند از طریق گمرك بیله‌سوار به خاك كشورمان تردد كنند.
وی خاطر نشان كرد: علاوه بر ورود گردشگران خارجی از اول تعطیلات بیش از 130 هزار گردشگر داخلی نیز وارد شهرستان مرزی بیله‌سوار شده و از نقاط مختلف آن دیدن كردند.

فرماندار بیله‌سوار یكی از مقاصد اصلی گردشگران را در ورود به این شهرستان بازارچه مرزی آن اعلام كرد و ادامه داد: روزانه به طور متوسط یك هزار نفر از بازارچه مرزی بیله‌سوار بازدید كرده و اقدام به خرید كردند.
فصیحی اضافه كرد: در كنار این منطقه برخی ابنیه‌های تاریخی و طبیعی نیز مورد توجه گردشگران قرار گرفته و از این اماكن نیز استقبال و بازدید كردند.
وی گفت: با توجه به روزهای پایانی سفر و حجم زیاد سفرهای برگشتی پیش‌بینی‌های لازم برای حضور گردشگران در تفرجگاه‌های مختلف به ویژه در روز 13 فروردین انجام شده كه امیدواریم از این اماكن به نحوه شایسته و درست استفاده شود.
فصیحی مساعد بودن شرایط جوی مناسب استان را یكی از زمینه‌های خوب جذب گردشگر به این شهرستان مرزی اعلام كرد و افزود: بعد از سرعین و اردبیل بیشترین گردشگران و مسافران وارد شهرستان مرزی بیله‌سوار شدند.

منبع:خبر آنلاین
نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : پنجشنبه 12 فروردین 1389 | نظرات ( ) |
دسته بندی : اجتماعی ، گزارش ، برچسب ها : گردشگر خارجی ،گمرک ،ابنیه تاریخی ،مشهد ،