قالیباف: 700 دستگاه اتوبوس جدید تندرو امسال وارد ناوگان می‌شود

محمدباقر قالیباف در دیدار نوروزی خود با معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران و مدیران حمل و نقل شهری، با تأكید بر اهمیت تكمیل خطوط مترو و گسترش خطوط اتوبوسرانی، اظهار كرد: تهران سالانه به 450 دستگاه واگن جدید نیازمند است كه كارخانه واگن‌سازی متروی تهران كه سال گذشته آغاز به كار كرد و نیز كارخانه واگن سازی اراك مجموعاً قادر به تولید 100 واگن هستند.
شهردار تهران تأمین 350 واگن مورد نیاز دیگر از طریق تولیدكنندگان خارجی را مورد تأكید قرار داد و افزود: به منظور تكمیل ناوگان مترو با توجه به توسعه روز افزون خطوط و ایستگاه‌های مترو، تأمین اعتبارات ارزی و ریالی مورد نیاز جهت تأمین واگن‌های جدید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
قالیباف گسترش خطوط تندروی اتوبوسرانی (BRT) با توجه به تجربه موفق خطوط سه گانهBRT و نیز خط سریع‌السیر خیابان حضرت ولی‌عصر (عج) در سال جدید را مورد تأكید قرار داد و تصریح كرد: در سال 89 نسبت به افزایش 700 دستگاه اتوبوس جدید تندرو اقدام خواهد شد كه بخش قابل توجهی از این تعداد تا نیمه نخست امسال و قبل از بازگشایی مدارس وارد ناوگان می‌شوند.

شهردار تهران در این دیدار با قدردانی از حمایت خوب نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از حمل و نقل عمومی در كلان شهرها از جمله تهران، اضافه كرد: اجرای مصوبات مجلس در جهت توسعه حمل و نقل شهری از جمله یارانه بلیت‌های مترو و اتوبوس مقدمات لازم را جهت خدمت‌رسانی هر چه بهتر و بیشتر به شهروندان فراهم آورده است.
همچنین مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در این دیدار با تأكید بر ساخت و ساز ایستگاه‌ها و خطوط مترو هم‌زمان با به كارگیری واگن‌های جدید در این خطوط ، اظهار كرد: بخش عمده‌ای از اعتبارات شهرداری تهران صرف توسعه مترو می‌شود كه امیدواریم با حمایت دولت برنامه تكمیل شبكه متروی تهران هم چنان پر شتاب و بدون معطلی ادامه پیدا كند.
چمران اهمیت گسترش خطوط ویژه و ضرورت افزایش ناوگان اتوبوسرانی را مورد تأكید قرار داد و تصریح كرد: سال گذشته به تهران تنها 147 دستگاه اتوبوس تحویل داده شد كه این تعداد اندك به هیچ عنوان پاسخگوی نیاز شهر تهران و شهروندان آن نیست.

منبع:فارس

 
نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : شنبه 14 فروردین 1389 | نظرات ( ) |
دسته بندی : اجتماعی ، برچسب ها : ناوگان حمل و نقل ،اتوبوس های تندرو ،قالیباف ،شهرداری ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic