امید بالیوود به 3ماهه دوم سال 2010

تحلیل‌گران اقتصادی سینما همراه با اهالی صنعت سینمای هند امیدوارند دومین فصل سال در این كشور،با نمایش موفقیت‌آمیز فیلم‌های سینمایی همراه باشد.
در فاصله ماه‌های آوریل تا ژوئن حداقل بیست فیلم سینمایی جدید در هند اكران عمومی می‌شود و اهل فن امیدوارند حداقل پنج‌تای آنها فروش بالایی در جدول گیشه نمایش داشته باشد.
در بین این پنج فیلم، «بادبادك» مهم‌ترین آنها است. در این فیلم «هریتیك روشن» نقش اصلی را بازی می‌كند و این اولین فیلم سینمایی او در دو سال اخیر است كه به روی پرده سینماها می‌رود.
«خانه پرجمعیت» یك كمدی اجتماعی و خانوادگی است كه «اكشی كومار» نقش اول آن را به عهده دارد.
این فیلم یكی از كارهای پربازیگر امسال سینمای هند است.
«كمپانی آدم‌های بد» محصول شركت قدیمی «یاش راج فیلمز» است كه معروف‌ترین بازیگر آن «شاهد كاپور» است.بقیه بازیگران این فیلم چهره‌های تازه وارد هستند.
«راجنیتی» یك فیلم تاریخی است.این فیلم با حال و هوای سیاسی خود قصه ای درباره مسائل سیاسی و اجتماعی هند را مطرح می‌كند.
«آجی دیوگان»،«رانبیر كاپور»و«كاترینا كایف»از بازیگران این فیلم هستند.

«راوانا» پنجمین محصول پرسروصدای سینمای هند است كه امید فراوانی به موفقیت مالی آن در گیشه نمایش می‌رود اما پرسشی كه تحلیل‌گران اقتصادی سینما مطرح می‌كنند این است كه آیا می‌توان تنها با پنج فیلم پرفروش - آن هم به این شرط كه این فیلم‌ها لقب كارهایی پرفروش را بگیرند - سینمای هند را از بحران فعلی آن نجات داد؟
بسیاری از منتقدان و تحلیل‌گران سینمایی از وضعیت فعلی سینمای هند به عنوان یك بحران یاد می‌كنند و می‌گویند این سینما در سال‌های قبل چنین وضعیتی نداشت.
به اعتقاد تحلیل‌گران سینمایی، صنعت سینمای هند در فاصله ماه‌های آوریل تا ژوئن باید شاهد موفقیت مالی حداقل ده محصول سینمایی خود باشد تا بتواند بگوید وضعیت آن عادی است و در یك موقعیت خطرناك قرار ندارد.
سینمای هند از آغاز سال جدید میلادی تا به حال حدود سی فیلم را روانه پرده سینماها كرده است. به جز «نام من خان است» كه فروش بالایی در جدول گیشه نمایش داشت،استقبال تماشاگران ازدیگر محصولات بالیوودی خوب نبوده است.
سه فیلم «عشق و فریب»،«عاشقی‌ها» و «شاپیت» هم به دلیل پایین بودن هزینه‌های تولید توانسته‌اند لقب كارهای موفق سینمایی را بگیرند. اما این فیلم‌ها هیچ بازیگر مشهوری را در نقش‌های اصلی خود ندارد.
كمدی خانوادگی جدید «اجی دیوگان» به نام «آتیتی توم كاب جائوگه» هم تا بحال فروشی بالای متوسط داشته و احتمالاً تا درازمدت تبدیل به فیلمی پرفروش خواهد شد.

منبع:فارس
نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : یکشنبه 22 فروردین 1389 | نظرات ( ) |
دسته بندی : فرهنگی هنری ، برچسب ها : سینما ،بالیوود ،هند ،فیلم های سینمایی ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic