جزئیات آماده شدن عروسك ملی عمو نوروز تشریح شد

سیدصادق رضایی در حاشیه آیین تودیع و معارفه مدیران كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان مازندران در جمع خبرنگاران از طراحی كامل این عروسك توسط جوانان ایرانی خبر داد و اظهار داشت: 95 درصد تجهیزات اسباب‌بازی دنیا از چین صادر می‌شود كه مهم این است كه طراحی این نوع عروسك در كشور ما انجام شود.
وی با اشاره به سابقه 2 هزار و 500 ساله مازندران بیان داشت: عمو نوروز در مازندران شناخته شده است و در این استان باید بیشترین كتاب در باره نوروز چاپ شود.
رضایی افزود: از معنا و مفهومی درباره اسم این عروسك استفاده شده كه شناخته شده بود و كودكان نیازمند مبشری بودند كه وارد ادبیات ما شود.

وی خاطرنشان كرد: تولید و توزیع عروسك دارا و سارا در حال حاضر انجام می‌شود كه جایگزین خوبی برای عروسك‌های خارجی شده و كانون در این زمینه قدم‌های خوبی برداشته است.
مدیرعامل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان كشور از فعالیت 800 مركز فرهنگی در سه عرصه خبر داد و گفت: این بخش‌ها فعالیت‌های زیادی در حوزه فرهنگی برای كودكان انجام می‌دهند و در روستاها محصولات فرهنگی به صورت سیار و پستی صورت می‌گیرد.
وی تصریح كرد: تا پایان بهمن ماه سال جاری كتاب‌های ویژه در اختیار كودكان و نوجوانان قرار می‌گیرد.
رضایی با اعلام اینكه فقر كتاب‌های رمان در جامعه كودكان احساس می‌شود، اظهار داشت: نشستی با رمان نوسان داشته‌ایم كه در این حوزه به ما كمك كنند و در آینده نزدیك شاهد چاپ كتاب رمان برای كودكان خواهیم بود.
وی با اشاره به اینكه درباره كتاب‌های داستان‌های دینی با كمبود كتاب مواجه هستیم، یادآور شد: نوجوانان نگاه درستی به این نوع كتاب‌ها دارند.
مدیرعامل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان كشور از مكاتبه با نویسندگان كتاب‌های طنز برای كودكان خبر داد و گفت: در عرصه ادبیات كانون پرورش فكری نیاز جدی به این نوع كتاب‌ها دارد كه این موضوع هم در برنامه‌های سال جاری قرار دارد.
وی بیان داشت: استعداد در مخاطبان را با برنامه‌های زمان‌دار زیر پوشش كانون قرار دهیم و این استعدادها را به جامعه ایران اسلامی به عنوان شاخص معرفی كنیم.

منبع:فارس
نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : دوشنبه 30 فروردین 1389 | نظرات ( ) |
دسته بندی : اجتماعی ، برچسب ها : عروسك ملی ،عمو نوروز ،كودك ،كانون پرورش فكری ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات