طنین اپراهای دنیا در سالن رودكی

طنین اپراهای دنیا در سالن رودكی

خبرگزاری فارس: قطعاتی از اپراهای دنیا در اولین روز بیست و پنجمین جشنواره‌ بین‌المللی موسیقی فجر اجرا شد.


به گزارش خبرنگار موسیقی فارس در این اجرا كه در بخش رقابتی جشنواره بیست و پنجمین موسیقی فجر برگزار شد گروه «لاویتا» متشكل از فرشاد فولادوند و عامر شادمان خوانندگان اپرا و امیر بیات نوازنده پیانو در حضور هیأت داوران این بخش همچون شاهین فرهت، حسن ریاحی و مصطفی پورتراب به روی صحنه آمد و قطعاتی از اپراهای دنیا را اجرا كرد، به طوری كه فولادوند و شادمان به صورت یك درمیان قطعاتی چون «رالوچه وان لستل» از پوچینی، كومه راجودی سل، لسین كر ودله و ... را خواندند.

بنابراین گزارش این اجراها به قدری ضعیف بود كه هماهنگی بین خوانندگان و نوازنده پیانو در بسیاری از قسمت‌های اجرا دیده نمی‌شد به طوری كه در برخی قسمت‌ها، نوازنده پیانو از اجرا جا می‌ماند. استرس میان گروه تا حدی بود كه وقتی شاهین فرهت عضو هیأت داوران از خوانندگان این گروه خواست تا قطعات را معرفی كنند آنها اسامی آهنگسازان را به اشتباه تلفظ می‌كردند البته این استرس در طول اجرا نیز بر آنها حاكم بود.
به گزارش فارس، بخش بعدی سانس اول سالن رودكی به اجرای «دوئت» گیتار كلاسیك به سرپرستی جواد كیازاد اختصاص داشت كه این دو هنرمند نیز قطعاتی از آهنگسازانی چون «اسكار لتی»، بتهوون، مصطفی‌زاده و جاپلین را در حضور داوران اجرا كردند كه با استقبال مخاطبان سالن مواجه شد.
سانس دوم سالن رودكی میزبان گروه كر سرایش و گروه كر فرهنگسرای بهمن بود و امشب نیز در همین سالن «دوئت» و « تریو» ویولن و پیانو، گروه سالار زمانیان ، گروه كر انجمن موسیقی كرمان و گروه كر مشهد به روی صحنه خواهند رفت.

منبع:www.farsnews.com
نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : شنبه 8 اسفند 1388 | نظرات ( ) |
دسته بندی : اجتماعی ، فرهنگی هنری ، برچسب ها : موسیقی ،جشنواره ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات