وقتی گوگل به اپل نامردی می‌کند!

وقتی گوگل به اپل نامردی می‌کند!

با از کار انداختن برنامه‌ای روی آیفون:

گوگل در اقدامی تعجب بر انگیز با خرید یکی از برنامه های جستجوی ایمیل روی آیفون آنرا تا اطلاع ثانوی دور از دسترس کاربران جدید قرار داد.

گوگل که حسادتش گل کرده در یک اقدام بی سابقه اپلیکیشنی بنام reMail را خریده و سپس از فروشگاه iTunes  اپل تا اطلاع ثانوی دور از دسترس قرار داده و کاربرانی که قصد خرید دارند بعد از این قادر به استفاده ازین برنامه جهت جستجو روی ایمیلهای خود نیستند. این برنامه از ایمیلهایی که با آیفون اپل مرتب می شود، فهرست سازی نموده و تمام ایمیلها را کپی کرده و روی آیفون با اسم و مشخصاتی که بتوان به آسانی بدانها دسترس پیدا کرد؛ ذخیره می کند. این برنامه تا قبل از خرید ناگهانی این شرکت نرم افزاری توسط گوگل کار می کرد اما پس از معامله ای مشکوک از کار انداخته شد. تنها کاربرانی که عضو آن هستند به طور محدود می توانند از آن استفاده نمایند تا اینکه سایرین منتظر تصمیم بعدی گوگل بمانند.

 

گابور سل طراح این برنامه نرم افزاری قبلا برای شرکت گوگل کار می کرده و ظن آن میرود که وی را تطمیع نموده و حالا قصد دارند ازین اپلیکیشن روی محصولات گوگل و نه اپل استفاده نمایند. این برنامه تنها به مدت کمتر  از 6 ماه است که وارد بازار شده و نسخه عادی آن اجازه می دهد تا با آیفون به جی.میل وصل شده و ایمیل ها را دیده و ذخیره نمود. نسخه اصلی اش به کاربر اجازه دسترسی به باکس ایمیلهای مختلف مانند یاهو و هاتمیل و ... را هم می دهد.

این برنامه از پروتکل IMAP روی ایمیل استفاده کرده و ورودی ایمیلها را کپی می کند.و سپس کاربر می تواند به جستجو بپردازد. reMail حدود 1000 ایمیل را در حجم 5 مگابایت فشرده سازی می کند که متوسط هر پیام حدود 5 کیلوبایت می شود.

ممکن است گوگل از گابور سل خواسته تا به شغل قبلی اش بازگردد. البته باید منتظر بود تا دید آیا بزودی تحولی در تلفنهای آندروید گوگل خواهد افتاد؟ بعد می توان به طور قطع فهمید که گوگل این برنامه را جهت استفاده در محصولات خود از چنگ اپل در آورده است. از لحاظ حقوقی ظاهرا حرکت گوگل اقدامی خلاف به شمار نمی آید اما از نظر عرفی کارش به نامردی تعبیه شده است. شاید هم گوگل قصد دارد یکی یکی برنامه های اپل را خریده و جزو جهاز آندرویدش کند تا بدین طریق هم رقیب را از میدان به در کند و هم محصولات خود را پر بار تر نماید.

منبع:خبرآنلاین

 
نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : سه شنبه 4 اسفند 1388 | نظرات ( ) |
دسته بندی : فناوری اطلاعات ، برچسب ها : آی تی ،گوگل ،اپل ،آیفون ،google ،apple ،iphone ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic