جشن نوروز در ایران با حضور 10 كشور خارجی برگزار می‌شود

به گزارش 20 ریپورت از قم، حمید بقایی سه‌شنبه شب در حاشیه سفر یك روزه خود به شهر قم در جمع خبرنگاران با اشاره به فرارسیدن ایام پایانی سال و آغاز سفرهای نوروزی در سخنانی اظهار داشت: در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و در همه استان‌ها ستادهای تسهیلات نوروزی با مدیریت و مسئولیت استاندارها تشكیل شده و برنامه‌های جامع و منسجمی را در این زمینه ترتیب داده‌اند.
وی افزود: نهادهای مختلف نیز همچون هلال احمر، آتش‌نشانی و شهرداری‌ها، امكانات خود را در راستای پذیرایی از مهمانان نوروزی آماده‌سازی و تجهیز كرده‌اند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: امیدواریم بتوانیم با هماهنگی‌های صورت گرفته سطح كمی و كیفی خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی را به خصوص در بخش گردشگری ارتقا داده و سرویس‌های خوبی را ارائه دهیم.
بقایی همچنین تصریح كرد: در ایام نوروز و در همه استان‌ها، ادارات كل میراث فرهنگی و گردشگری وظیفه بازرسی و نظارت بر اماكن مرتبط را بر عهده دارند و هر ساله معمولا حدود 3 هزار نفر در امر نظارت فعالیت می‌كنند.
وی تأكید كرد: در كنار بازرسی‌های انجام شده در هر استان یك شماره تلفن برای ستاد تسهیلات نوروزی از طریق رسانه‌های گروهی اعلام می‌شود كه مشكلات مردم از طریق این ستاد برطرف می‌شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به سفركارت كاركنان دولت نیز گفت: چیزی به نام بن سفر وجود ندارد، بلكه سفركارت‌هایی است كه برای سازمان‌های مختلف از سوی یك شركت خصوصی طراحی شده و در ایام نوروز شارژ می‌شود و مراكز اقامتی و تفریحی بر اساس آن تخفیف‌هایی را به دارندگان كارت ارائه می‌دهند.
وی در ادامه افزود: امسال با توجه به رشد سفرهای نوروزی در سال‌های گذشته، بین 15 تا 20 درصد رشد برای سفرها پیش‌بینی می‌كنیم.
بقایی با اشاره به اهداف سفر خود به شهر قم و دیدار با مراجع عظام تقلید اظهار داشت: در حوزه گردشگری مذهبی شهر قم از قطب‌های اصلی به حساب می‌آید و مسجد مقدس جمكران بیشترین حجم سفر در كشور را سالانه تجربه می‌كند.
وی خاطرنشان كرد: امیدواریم بتوانیم با كمك مسئولان استانی و بخش خصوصی زیرساخت‌های مناسب افزایش كمی و كیفی گردشگری مذهبی را در استان قم فراهم بیاوریم.
رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در پایان از برگزاری برنامه «جشن نوروز» در روز یازدهم فروردین‌ماه خبر داد و گفت: از روز دهم تا سیزدهم فروردین وزرای خارجی 10 كشور جهان كه مراسم نوروز در آن كشورها برگزار می‌شود، در ایران حضور می‌یابند و جلسه‌ای را در تهران و یك همایش نیز در شیراز برگزار می‌كنند.

منبع:فارس
نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : چهارشنبه 12 اسفند 1388 | نظرات ( ) |
دسته بندی : فرهنگی هنری ، گزارش ، برچسب ها : نوروز ،جشن ،سازمان میراث فرهنگی ،گردشگری ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic