سهمیه نوروزی20 لیتر، سهمیه سه ماهه 240 لیتر

محمد رویانیان رئیس ستاد مدیریت و حمل و نقل سوخت کشور در نشست خبری با خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: برای سه ماه اول سال 89 ، 240 لیتر در نظر گرفته شده است و 20 لیتر هم برای ایام نوروز در کارت های سوخت شارژ خواهد شد. 

وی افزود: از ساعت 24 بیست و نهم اسفند 88 ، 260 لیتر در کارت های سوخت مالکان خودروهای شخصی شارژ خواهد شد.

رویانیان در ادامه با اشاره به میزان سهمیه سوخت اعلام شده برای سال آینده، گفت: حتی بسیاری از كارشناسان و نمایندگان مجلس مخالف اعلام مقدار اعلام شده سوخت برای سال آینده بودند و خواستار آزادسازی قیمت سوخت هستند.

وی افزود: رئیس جمهور مصلحت دیدند كه باید این روش، فعلاً ادامه یابد تا التهاب به جامعه وارد نشود.

رویانیان با بیان اینكه به طور كلی در قیمت حامل های انرژی تلاش می شود مصلحت مردم در نظر گرفته شود، گفت: كنترل و مهار تورم ناشی از آزادسازی قیمت سوخت، اولویت اصلی كار این ستاد است.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت كشور همچنین از تجهیز همه2700 جایگاه عرضه بنزین كشور، به سامانه پرداخت الكترونیكی هزینه سوخت تا مهر سال آینده خبر داد. 

 

رویانیان افزود: تاكنون، 640 جایگاه عرضه بنزین به این سامانه مجهز شده است و تا پایان امسال این رقم به 740 جایگاه افزایش می یابد.

وی گفت: جایگاه های سی ان جی و ال پی جی، تا پایان بهمن سال آینده، به سامانه پرداخت الكترونیكی هزینه سوخت مجهز خواهد شد.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت كشور همچنین از واگذاری حمل و نقل عمومی به بخش خصوصی خبر داد و افزود: از سال آینده، واگذاری و توسعه بخش های مختلف حمل و نقل عمومی به بخش خصوصی آغاز می شود.

وی از تدوین بسته سیاست حمل و نقل كشور خبر داد و گفت: این بسته برای پنج ساله آینده كشور در نظر گرفته شده و دارای چهار بخش ضربتی، كوتاه مدت یك ساله، میان مدت و بلندمدت است.

رویانیان افزود: در این بسته سیاستی، همه مسائل مربوط به حمل و نقل بار و مسافر شامل كشتی، هواپیما، قطارهای شهری، قطارهای برون مرزی، حمل و نقل عمومی مسافر، حمل و نقل جاده ای و كامیونی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: سال آینده، تغییرات جدی در مدیریت و رویكرد مترو و قطار شهری تهران و كشور روی خواهد داد.

رویانیان با بیان اینكه بودجه دولتی مترو باید زیرنظر وزارت كشور اداره شود، افزود: اگر بودجه مترو را مجلس شورای اسلامی برای سال آینده به دولت واگذار نكند، دولت سال آینده پاسخگو نخواهد بود.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت كشور گفت: دولت قصد ندارد مدیریت بهره برداری مترو را به دست بگیرد ، این حق شهرداری است، اما ساخت و توسعه مترو باید در دست دولت باشد تا با صدور مجوزهای تأمین اعتبار، مترو را توسعه دهد.

رویانیان در پایان گفت: با توسعه حمل و نقل ریلی برون شهری، بر اساس برنامه، حمل و نقل مسافر و بار را در قطارهای برون شهری به 4 برابر ظرفیت موجود افزایش خواهیم داد.

منبع:ایران نیوز
نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : چهارشنبه 12 اسفند 1388 | نظرات ( ) |
دسته بندی : برچسب ها : سهمیه بنزین ،سوخت ،حمل و نقل ،کارت سوخت ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic