بزرگترین سفره هفت‌سین تاریخ ایران در سعدآباد رونمایی می‌شود

رقیه حاتمی‌پور در رابطه با برپایی بزرگترین هفت‌سین تاریخ ایران گفت: بزرگترین هفت‌سین كشور با هدف جلب توجه گردشگران برای بازدید از تهران بر پا می‌شود، موادی كه برای ساخت این هفت‌سین به كار می‌رود آمیزه‌ای از سنگ و كامپوزیت است كه پایداری حدود 10 سال خواهد داشت.
حاتمی‌پور با بیان اینكه شمع‌های این هفت‌سین 4،5 متر ارتفاع دارد، افزود: همچنین ظرف‌های مخصوص هر یك از سین‌های سفره نیز با دو متر و 25 سانتی‌متر ارتفاع طراحی شده است.
وی اظهار داشت: نمادی از قرآن كریم كه دعای تحویل سال نو روی آن حك شده است به ابعاد دو متر در یك متر و 70 سانتی‌متر نیز در این سفره قرار می‌گیرد؛ سبزه سفره نیز 64 متر مربع وسعت دارد و قاب آیینه‌ نیز از ستون‌های تخت‌جمشید الهام گرفته شده است.

حاتمی‌پور در رابطه با برنامه‌های جانبی جشنواره نوروزی استان تهران بیان داشت: برنامه‌های جانبی نیز از ساعت 16 روز 29 اسفند آغاز می‌شود كه راه‌اندازی رادیو جشنواره برای اطلاع‌رسانی برنامه‌های ویژه جشنواره از آن جمله است.
به گفته دبیر دومین جشنواره نوروزی استان تهران، راه‌اندازی بازارچه‌ صنایع‌دستی و سفر، خوراك محلی، اجرای موسیقی‌های محلی و آیینی و برگزاری مسابقه با موضوع گردشگری از دیگر برنامه‌های جانبی این جشنواره به شمار می‌رود.
وی با بیان اینكه برنامه‌ رسمی افتتاح جشنواره و سفره هفت‌سین نیز از ساعت 20 روز 29 اسفند آغاز می‌شود، افزود: در مراسم افتتاح جشنواره از تمامی دست‌اندركاران حوزه گردشگری، سفرای كشورهای خارجی مقیم ایران و مهمانان هفت كشور فارسی زبان دعوت شده است.
دبیر اجرایی دومین جشنواره نوروزی استان تهران خاطرنشان كرد: حضور در این جشنواره برای تمامی علاقه‌مندان آزاد است.

منبع:فارس
نویسنده : رامین کریم شاهی | تاریخ : پنجشنبه 20 اسفند 1388 | نظرات ( ) |
دسته بندی : اجتماعی ، برچسب ها : سفره هفت سین ،جشنواره ،سعد آباد ،نوروز ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic